Skip to main content

Wyścig

30 maja – 2 czerwca 2024 r

Kto zostanie pierwszymi w historii królem i królową zatoki?

Favicon
Wyjątkowy wyścig przez Zatokę Pucką dla 4 sportów wodnych: windsurfingu, kiteboardingu, wingfoilingu i stand up paddlingu!
Favicon
Format ProAm — zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest być na jednej linii startu z mistrzami świata i swoimi najlepszymi znajomymi z deski? Nadszedł czas, aby się przekonać!
Favicon
“Rybitwia Mielizna” idąca przez całą zatokę służy zarówno jako naturalny drogowskaz wyścigu jak również jako ograniczenie zawietrznej strony trasy
Wind Kite Wing SUP **
Wyścigi o długości 20-25km z “rabbit startu” (za motorówką) Wyścigi o długości 20-25km z “rabbit startu” (za motorówką) Wyścigi o długości 20-25km z “rabbit startu” (za motorówką) 10-12km wyścig z punktu do punktu z metą w Rewie (transport na start zapewniony) oraz krótkie wyścigi techniczne.
Limit wiatru – 14 węzłów* Limit wiatru – 14 węzłów* Limit wiatru – 14 węzłów* <15 węzłów (z wyłączeniem wyścigu długodystansowego – możliwy downwinder)
Podkategoria Fin wyodrębniona z wyników. Oznacza to, że potencjalnie zwycięzca kategorii Fin (nie używający foila w żadnym z wyścigów) mógłby być również zwycięzcą kategorii Open Podkategoria Twintip wyodrębniona z wyników. Oznacza to, że potencjalnie zwycięzca kategorii Twintip (nie używający foila w żadnym z wyścigów) mógłby być również zwycięzcą kategorii Open Podkategoria freeride – dla desek poniżej 12′ i pompowanych – wyodrębniona z wyników. Oznacza to, że potencjalnie zwycięzca kategorii Freeride mógłby być również zwycięzcą kategorii Open, ale nie odwrotnie.

* poniżej 14 węzłów możliwy “fun race” – niezaliczany do oficjalnych wyników
** dostępny czarter desek SUP

Prawdopodobna trasa

(Dla sportów wiatrowych. Trasa dla SUP będzie wybrana w zależności od pogody, ale będzie miała 10-12km długości i metę na plaży w Rewie, a start w miejscu idealnie pod wiatr, lub w Kuźnicy w przypadku braku wiatru – wyścig wzdłuż Rybitwiej Mielizny)

Start&finish Pl 04

Kategorie wiekowe

Favicon

Giermki:
poniżej 15 lat

Mini Książę/Mini Księżniczka:
poniżej 17 lat

Książę/Księżniczka:
poniżej 19 lat

Open
20 – 44 lata

Król ojciec/Królowa matka:
powyżej 45 lat

Król dziadek/Królowa babcia:
powyżej 55 lat

Najmłodszy uczestnik zostanie nagrodzony!